578-71-07-12

biuro@frigeris.pl

– FRIGUS AERIS (łac.) ZIMNE POWIETRZE.

Nasza oferta

MONTAŻ KLIMATYZACJI

Bezpłatna wycena!

SERWIS OKRESOWY KLIMATYZACJI

Serwis klimatyzacji to nic innego jak dbanie o czystość jednostek…

Naprawa klimatyzacji

Wezwij nas do naprawy!

EKOLOGIA, OSZCZĘDNOŚĆ, OCHRONA ZDROWIA

O nas

Celem naszej pracy jest montaż oraz serwis urządzeń klimatyzacyjnych, których jednym z zadań, jest dostarczyć Państwu w najbardziej optymalny i niezawodny sposób właśnie zimne powietrze. Obniżenie temperatury powietrza w pomieszczeniach biurowych, mieszkaniach, gabinetach, salonach, pracowniach. Wszędzie tam gdzie liczy się komfort i wygoda przebywania człowieka.

W swojej pracy używamy profesjonalnych urządzeń, najlepszych na rynku marek dedykowanych do prac związanych z urządzeniami HAVAC. Jako pracownicy posiadamy odpowiednie certyfikaty oraz szkoleni i kursy zawodowe. Stale podnosimy swoje kwalifikacje, aby sprostać oczekiwaniom klientów.

Misja:

KOMFORT I ZADOWOLENIE NASZYCH KLIENTÓW JEST DLA NAS WYZNACZNIKIEM JAKOŚCI I TERMINOWOŚCI WYKONYWANYCH USŁUG

EKOLOGIA, OSZCZĘDNOŚĆ, OCHRONA ZDROWIA

Myjki parowe są skutecznym narzędziem dezynfekcji (termicznej), ograniczając wykorzystywanie środków chemicznych. Przeprowadzone dotychczas badania dowodzą, że sucha para jest efektywnym rozwiązaniem w usuwaniu elementów, które odporne są na standardowe czyszczenie chemiczne, takich jak szczepy bakterii (np. salmonella, gronkowiec, paciorkowiec), wirusy, pleśń, grzyby, drożdże, pluskwy.
Dezynfekcja urządzeń klimatyzacyjnych szczególnie potrzebna jest w następujących miejscach:
 • Placówki służby zdrowia i opieki społecznej- (szpitale, gabinety lekarskie, logopedyczne, stomatologiczne, domy opieki, karetki pogotowia)
 • Przemysł spożywczy (sklepy i magazyny) i farmaceutyczny (apteki, zakłady produkcyjne, magazyny)
 • Obiekty gastronomiczne – (restauracje, bary, kawiarnie, firmy cateringowe)
 • Hotele
 • Studnia: urody, fryzjerskie, tatuażu, masażu
 • Hodowle zwierząt i fermy drobiu.
Podstawowe zalety czyszczenia suchą parą:
 • Podczas procesu czyszczenia para ma mniejszą koncentrację wody, co umożliwia stosowanie technologii na różnorodnych powierzchniach i miejscach.
 • Efektywnie czyści i usuwa zastarzałe tłuszcze. Szybko usuwa osady oraz zwapnienia i inne brudy.
 • Usuwane nieprzyjemnych zapachów z urządzeń i powierzchni.
 • Czyszczenie parą– to czyszczenie antybakteryjne, które nie powoduje reakcji alergicznych.
 • Sposób czyszczenia suchą parą daje nam bardziej szybki proces suszenia powierzchni niż przy tradycyjnych mokrych sposobach czyszczenia.
 • Czyszczenie parą daje oszczędność czasu oraz pieniędzy, pozwalając na rezygnację z kupowania różnych środków chemicznych, które są używane podczas czyszczenia sposobem codziennym.
 • Czyszczenie parą nie pozostawia cząsteczek toksycznych i plam po czyszczeniu.
 • Gorąca para niszczy bakterie E-Coli, Listeria, Salmonela i inne oraz zabija larwy i robaczki pasożytujące. Gorący para niszczy zarodniki grzybów i pozostawia oczyszczoną powierzchnię przez długi czas bakteryjnie czystą, co zapobiega rozmnażaniu się bakterii.
 • Możliwy bardzo wszechstronny sposób stosowania nawet w trudnodostępnych miejscach dzięki możliwości przenikania pary.
KLIMATYZACJA w biurze, a OBOWIAZKI PRACODAWCY
Klimatyzacja i wentylacja w biurze – oprócz zainstalowania instalacji w biurze należy również odpowiednio o nią dbać. Reguluje to rozporządzenie z 26.09.1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy.

https://kadry.infor.pl/poprzednie_tematy_dnia/439725,Wentylacja-i-klimatyzacja-w-pracy.html

Pracodawcy zobowiązani są do zapewnienia odpowiedniej temperatury oraz jakości powietrza w pomieszczeniach pracy poprzez odpowiednią konserwację urządzeń oraz czyszczenie i odgrzybianie.

Producenci zalecają czyszczenie klimatyzacji dwa razy do roku.

Zgodnie z treścią przywołanego rozporządzenia powietrze doprowadzane do pomieszczeń pracy z zewnątrz przy zastosowaniu klimatyzacji lub wentylacji musi zostać oczyszczone z pyłów i wszelkich substancji szkodliwych dla zdrowia.

JAKI KLIMATYZATOR WYBRAĆ ?

Klimatyzator do domu, mieszkania czy biura. Wybór klimatyzatora do domu, mieszkania czy biura to nie łatwe zadanie. Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń, które różnią się ceną, wyglądem oraz specyfikacją techniczną.

Wydajność klimatyzatora, to jeden z podstawowych parametrów, który powinniśmy wziąć pod uwagę. Wiąże się on z wielkością klimatyzowanych pomieszczeń, usytuowania w budynku (czy są od strony nasłonecznionej, czy na poddaszu), liczby osób przebywających w danym pomieszczeniu oraz liczby urządzeń elektronicznych, które wydzielają ciepło.

Klimatyzatory energooszczędne. Nie można pominąć kwestii energooszczędności na etapie wyboru klimatyzatora. Dzięki energooszczędnym urządzeniom unikniemy wysokich rachunków za prąd.

Nasi fachowcy doradzą Państwu wybór odpowiedniego urządzenia mając na uwadze specyfikację techniczną i współczynniki takie jak SEER (Seasonal Energy Efficiency Ratio) oraz SCOP (Seasonal Coefficient of Performance). Te dwa parametry określają sezonowy współczynnik efektowności energetycznej w trybie chłodzenia oraz współczynnik sezonowej efektywności.

Design i estetyka urządzeń. Wybierając klimatyzator do domu, mieszkania czy biura należy także zwrócić uwagę na jego estetykę. Urządzenia klimatyzacyjne są istotnym elementem wystroju pomieszczeń, dlatego warto wybrać urządzenie, które po prostu będzie się nam podobać.

Poziom hałasu. Ten aspekt, choć często pomijany przy wyborze klimatyzacji, ma kluczowe znaczenie na etapie eksploatacji urządzenia. Nie należy doprowadzać do sytuacji, kiedy komfort z przebywania w pomieszczeniu o odpowiedniej temperaturze zniwelowany zostanie przez głośno pracujące urządzenie. Poziom hałasu wewnątrz klimatyzowanych urządzeń nie powinien przekraczać ~50 dB – 65 dB, w zależności od wydajności chłodzenia poszczególnych urządzeń.

Prostota obsługi, komfort użytkowania. Renomowani producenci klimatyzatorów wyposażają swoje urządzenia w wiele przydatnych opcji i udogodnień. Zdalne sterowanie pilotem czy smartfonem, to tylko niektóre z nich. Zwróć uwagę na dodatkowe korzyści które daje produkt markowy.

Podsumowując, decydując się na zakup klimatyzatora powinniśmy zwrócić uwagę na:

 • wydajność
 • energooszczędność
 • poziom hałasu
 • wygląd
 • opcje dodatkowe

Certyfikaty

Kontakt

FRIGERIS KLIMATYZACJA

Tomasz Janikowski
ul. Węgierska 7/2
30-538 Kraków
NIP: 734 10 29 729

Telefon

575-71-07-12

E-mail

biuro@frigeris.pl

Strona WWW

www.frigeris.pl

Regon

490223252

Bank Pekao S.A.

………

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności
× W czym mogę pomóc?