578-71-07-12

biuro@frigeris.pl

EKOLOGIA, OSZCZĘDNOŚĆ, OCHRONA ZDROWIA

Nasza oferta

MONTAŻ KLIMATYZACJI

Bezpłatna wycena!

SERWIS OKRESOWY KLIMATYZACJI

Serwis klimatyzacji to nic innego jak dbanie o czystość jednostek klimatyzacji, rekuperacji oraz wentylacji.

Naprawa klimatyzacji

Wezwij nas do naprawy!

EKOLOGIA, OSZCZĘDNOŚĆ, OCHRONA ZDROWIA

Czyszczenie suchą parą – EKOLOGIA,

Czyszcząc suchą parą nie używa się mocnych i podrażniających substancji chemicznych. Kompilacja mocy gorącej pary i ciśnienia jest wystarczająca, żeby usunąć stary, zaschnięty, tłusty brud bez pomocy mocnych substancji chemicznych. To pozwala nie tylko ochraniać wodę – podstawę życia na ziemi, lecz dopomaga oszczędzać nasze pieniądze.

Sposób czyszczenia parą kilkakrotnie zmniejsza negatywne oddziaływanie na środowisko i kilkakrotnie zmniejsza nadmierne korzystanie z zasobów. Nie jest potrzebny wyrób i późniejsza utylizacja opakowań na środki chemiczne. Jest oszczędzana energia i zasoby środowiska.

OSZCZĘDNOŚĆ,

Woda, wykorzystywana w urządzeniach i maszynach czyszczenia parowego jest używana oszczędnie i bardzo racjonalnie. Z jednego litra wody wytwarza się średnio 1700 litrów pary. Takie ilości pary są wystarczające dla 20-tu minutowej pracy np. czyszczenia mieszkania średniej wielkości.

Energia elektryczna jest potrzebna na początku procesu, gdy jest nagrzewana woda w kotle urządzenia parowego, potem jej zapotrzebowanie jest zmniejszane tylko do podtrzymania temperatury. Cały proces jest, więc ekonomicznie bardzo korzystny i energooszczędny.

OCHRONA ZDROWIA,

Czyszczenie parą chroni Wasze zdrowie. Podczas procesu czyszczenia parowego nie są używane mocne substancje chemiczne, dlatego też po pracy nie pozostają cząsteczki chemiczne, które negatywnie działają na stan zdrowia. Korzystając z urządzeń parowych zapobiegamy działaniu alergenów na otaczające środowisko i zapobiegamy wypływom nadmiernego użycia chemii w codziennym użyciu, oszczędzając swoje zdrowie oraz osób przebywających w pomieszczeniu.

Osoby, cierpiące na reakcje alergiczne teraz nie muszą się tego bać. Czyszcząc parą usuwa się cząsteczki kurzu i wszystkie szkodliwe mikroorganizmy, zapobiegając ich wydostaniu się na zewnątrz.

Czyszcząc parą wkładamy o wiele mniejszy wysiłek niż w przypadku tradycyjnych „szczotek i szmat”, ponieważ podstawową pracę wykonuje za nas gorąca para.

DEZYNFEKCJA PAROWA – jako serwis klimatyzacji

Odtłuszczanie myjką parową

Odtłuszczanie to proces usuwania plam tłuszczowych i tłuszczopodobnych (np. olejów, smarów czy chłodziw). Powszechną formą odtłuszczania metalowych elementów jest czyszczenie ich przy pomocy środków chemicznych o odczynie alkalicznym. Niestety zazwyczaj wszelkiego rodzaju rozpuszczalniki wykazują właściwości żrące, stanowiąc zagrożenie dla środowiska i bezpieczeństwa osób ich używających.

Odłuszczanie przeprowadzone przy użyciu parownicy redukuje, a nawet całkowicie eliminuje konieczność korzystania z rozpuszczalników. Ponadto zauważalnie wpływa na usprawnienie procesu czyszczenia maszyn produkcyjnych. Odtłuszczanie za pomocą parownicy może bowiem zostać przeprowadzone niemal wszędzie i przy niedługim czasie wstrzymania pracy urządzeń (nie jest konieczny ich demontaż w celu pozostawienia ich w środkach chemicznych).

Czyszczenie parowe

Podstawowe zalety czyszczenia suchą parą:

 • Podczas procesu czyszczenia para ma mniejszą koncentrację wody, co umożliwia stosowanie technologii na różnorodnych powierzchniach i miejscach.
 • Efektywnie czyści i usuwa zastarzałe tłuszcze. Szybko usuwa osady oraz zwapnienia i inne brudy.
 • Usuwane nieprzyjemnych zapachów z urządzeń i powierzchni.
 • Czyszczenie parą– to czyszczenie antybakteryjne, które nie powoduje reakcji alergicznych.
 • Sposób czyszczenia suchą parą daje nam bardziej szybki proces suszenia powierzchni niż przy tradycyjnych mokrych sposobach czyszczenia.
 • Czyszczenie parą daje oszczędność czasu oraz pieniędzy, pozwalając na rezygnację z kupowania różnych środków chemicznych, które są używane podczas czyszczenia sposobem codziennym.
 • Czyszczenie parą nie pozostawia cząsteczek toksycznych i plam po czyszczeniu.
 • Gorąca para niszczy bakterie E-Coli, Listeria, Salmonela i inne oraz zabija larwy i robaczki pasożytujące. Gorący para niszczy zarodniki grzybów i pozostawia oczyszczoną powierzchnię przez długi czas bakteryjnie czystą, co zapobiega rozmnażaniu się bakterii.
 • Możliwy bardzo wszechstronny sposób stosowania nawet w trudnodostępnych miejscach dzięki możliwości przenikania pary.
KLIMATYZACJA w biurze, a OBOWIAZKI PRACODAWCY
Klimatyzacja i wentylacja w biurze – oprócz zainstalowania instalacji w biurze należy również odpowiednio o nią dbać. Reguluje to rozporządzenie z 26.09.1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy.

https://kadry.infor.pl/poprzednie_tematy_dnia/439725,Wentylacja-i-klimatyzacja-w-pracy.html

Pracodawcy zobowiązani są do zapewnienia odpowiedniej temperatury oraz jakości powietrza w pomieszczeniach pracy poprzez odpowiednią konserwację urządzeń oraz czyszczenie i odgrzybianie.

Producenci zalecają czyszczenie klimatyzacji dwa razy do roku.

Zgodnie z treścią przywołanego rozporządzenia powietrze doprowadzane do pomieszczeń pracy z zewnątrz przy zastosowaniu klimatyzacji lub wentylacji musi zostać oczyszczone z pyłów i wszelkich substancji szkodliwych dla zdrowia.

Dezynfekcja urządzeń klimatyzacyjnych szczególnie potrzebna jest w następujących miejscach:

 • Placówki służby zdrowia i opieki społecznej- (szpitale, gabinety lekarskie, logopedyczne, stomatologiczne, domy opieki, karetki pogotowia)
 • Przemysł spożywczy (sklepy i magazyny) i farmaceutyczny (apteki, zakłady produkcyjne, magazyny)
 • Obiekty gastronomiczne – (restauracje, bary, kawiarnie, firmy cateringowe)
 • Hotele
 • Studnia: urody, fryzjerskie, tatuażu, masażu
 • Hodowle zwierząt i fermy drobiu.
To rewolucja w czyszczeniu i dezynfekcji klimatyzatorów. To urządzenie zostało zaprojektowane na podstawie najnowszych standardów na prośbę ekspertów ds.serwisu klimatyzatorów, w których istnieje duże niebezpieczeństwo pojawienia się wirusów, grzybów, bakterii i pleśni. Urządzenie pozwala na czyszczenie i dezynfekcję klimatyzacji, bez narażania zdrowia klienta i operatora oraz środowiska.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności
× W czym mogę pomóc?